Wiadomości

IMG_46031

V Bieg Wolności

Już po raz piąty w naszym mieście zorganizowany zostanie „Bieg Wolności”, czyli wydarzenie upamiętniające rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów po II wojnie światowej. „V Bieg Wolności”, oprócz swego głównego celu ma również za zadanie popularyzowanie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca 2023 roku w Parku Miejskim im. Jacka Kuronia w Sosnowcu. Biegacze wystartują o godzinie 11:30 ze skweru przy amfiteatrze „Muszelka” jednak biuro zawodów otwarte będzie już od godziny 09:00.

 Trasa biegu przebiegać będzie alejkami parku a jego dystans wyniesie 1989 metry, co ma również charakter symboliczny - to właśnie w 1989 roku odbyły się bowiem w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory. Dystans pokonać można również marszem Nordic Walking.

 W biegu można wziąć udział wyłącznie po uprzednim zarejestrowaniu się za pośrednictwem strony internetowej www.mosir.sosnowiec.pl.

Limit zgłoszeń wynosi 200 osób a rejestracja zostanie zakończona 1 czerwca 2023 r. o godzinie 23:59. W biegu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, opłata startowa wyniesie 10 zł od uczestnika.

Tego dnia każda startująca osoba będzie mieć zapewnione: pamiątkowy medal, opiekę medyczną, wodę, ubezpieczenie NW oraz posiłek regeneracyjny.

Program biegu:

  • godzina 9.00 – otwarcie biura zawodów
  • godzina 11.00 – zamknięcie biura zawodów
  • godzina 11.15 – powitanie zawodników, rozgrzewka
  • godzina 11.30 – start biegu
  • godzina 12.30 – zakończenie biegu, posiłek regeneracyjny