XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin w Sosnowcu

data publikacji: 23 / 05 / 2019

Gmina Sosnowiec po raz kolejny włącza się w organizację Sportowego Turnieju Miast i Gmin, którego inicjatorem jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Turniej wpis.jpg (2019-05-23 13:05:56)

Głównym celem turnieju rozgrywanego w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich jest promowanie aktywności jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Ponadto, wydarzenie ma w zamierzeniu propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej, ale również uświadomienie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych, w tym również osób niepełnosprawnych.

W tym roku zawody odbywać się będą w dniach od 26 maja do 1 czerwca i będzie to jubileuszowa, bo XXV edycja turnieju. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest slogan: „Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!”. W załączonym dokumencie znajdziecie Państwo szczegółowy harmonogram imprez sportowych, które mają się odbyć w Sosnowcu w ramach turnieju. W ich organizacje włączają się przedszkola i szkoły z terenu naszego Miasta.

Poleć znajomemu