Wakacyjny weekend w mieście nie musi być nudny!

data publikacji: 18 / 07 / 2013

Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Ci, którzy zostają w mieście nie mają się co martwić. Wśród propozycji m.in.: kolejne propozycje letniego kina na patelnii i koncert folkowej grupy Chudoba.

akcja-lato-2013-logo-745.jpg (2013-07-11 16:56:32)

W piątek i sobotę kolejne propozycje Letniego Kino na Patelni. Tym razem wyświetlone zostaną kultowe polskie komedie Miś (piątek) i Seksmisja (sobota). Początek seansów godz. 20.00.

W niedzielę 21 lipca zapraszamy także na koncert folkowej grupy Chudoba, który odbędzie się na dziedzińcu Zamku Sieleckiego. Początek godz. 17.00. Grupa powstała w 1993 roku z inicjatywy grupy  studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, zafascynowanych muzyką folkową . Od początku istnienia grupa brała udział w wielu festiwalach i wydarzeniach kulturalnych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Grają tylko na instrumentach akustycznych, również ludowych - bo wydobywają z tej muzyki jej pierwotną witalność, która prowokuje tak do tańca jak i najprostszych wzruszeń. Na koncercie usłyszymy aranżacje melodii i zapisów  wokalnych tradycyjnych pieśni Europy Środkowej,  Wschodniej i Południowo-Wschodniej: polskich, a także słowackich, morawskich, ukraińskich,  łemkowskich, huculskich, cygańskich, bułgarskich,  macedońskich, serbskich, rumuńskich, żydowskich i węgierskich.

Miłośnicy futbolu mogą w środe 27.07.2013r. wybrać się na Stadion Ludowy, gdzie piłkarskie Zagłębie w meczu Pucharu Polski zmierzy się z Wartą Poznań. Początek godz. 19.00.

Do dyspozycji także obiekty sportowe i rekreacyjne, w tym letnie pływalnie. Szczegóły - kliknij TUTAJ.

Poleć znajomemu