Sosnowiecka Gala Sportu

data publikacji: 03 / 02 / 2020

W minioną sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich 91 odbyła się trzecia edycja Sosnowieckiej Gali Sprtu.

strona 3.jpg (2020-02-03 13:02:55)

To prestiżowe wydarzenie mające na celu uhonorowanie sportowców i trenerów, którzy w roku 2019 odnieśli najbardziej spektakularne sukcesy sportowe.

Nagrody wręczone zostały w kategoriach: sportowiec roku, nadzieja roku, trener roku, drużyna roku oraz najpopularniejszy sportowiec. Laureatami plebiscytu zostali:

  • w kategorii sportowiec roku - Artur Pióro – pływak, który w 2019 roku zdobył aż 4 medale podczas Mistrzostw Świata w Sao Paulo,
  • w kategorii nadzieja roku - Milena Pyka – lekkoatletka, wychowanka klubu MKS-MOS Płomień Sosnowiec, zdobywczyni srebrnego medalu Mistrzostw Polski w biegach przełajowych na dystansie 2000 metrów,
  • w kategorii trener rokuTomasz Dominik - trener kadry narodowej juniorek w szabli oraz trener kadry makroregionu kobiet, dzięki któremu szablistki zdobyły drużynowo srebro na Mistrzostwach Europy w kategorii U-23 oraz drużynowe złoto podczas Mistrzostw Polski seniorów,
  • w kategorii drużyna roku Zagłębiowski Klub Szermierczy, który w roku 2019 do swoich sukcesów zaliczyć mógł, między innymi, Mistrzostwo Polski młodzieżowców, juniorów i seniorów, jak również trzecie miejsce w Klubowym Pucharze Europy. Nagrodę w imieniu drużyny, w skład której wchodzą Karolina Cieślar, Zuzanna Cieślar, Angelika Wątor oraz Karolina Walczak odebrała ostatnia z wymienionych szablistek.
  • w kategorii najpopularniejszy sportowiecAngelika Wątor – zawodniczka reprezentująca Zagłębiowski Klub Szermierczy, która w 2019 roku zdobyła drużynowo złoto a indywidualnie brąz w Mistrzostwach Polski seniorów.

  • Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje życząc im kolejnych znaczących osiągnięć na międzynarodowych arenach.

Poleć znajomemu