Nazwisko Cieślar zobowiązuje

data publikacji: 31 / 10 / 2017

Okazuje się, że niektórzy mają w genach wygrywanie. Tym razem najmłodsza z sióstr Cieślar Julia w kolejnym w tym sezonie Pucharze Polski do lat 17 rozegranym w Łodzi udowodniła, że nie można jej lekceważyć.

julia 2.jpg (2017-10-31 14:48:05)

Powracając po poważnej kontuzji której nabawiła się na zawodach pół roku temu, zawodniczka Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Julia Cieślar wskoczyła na podium. Tym razem na najniższe miejsce. W rywalizacji męskiej pomimo chrapki na dobry wynik tym razem chłopcy zaliczyli raczej słabszy turniej. W najlepszej 16 turnieju znalazło się trzech zawodników ZKSu ale żadnemu nie udało się awansować dalej. Byli to kolejno Mateusz Michoń (miejsce 12), Oskar Peliński (miejsce 14) oraz Dawid Kopeć (miejsce 16).

W tym samym czasie rozgrywany był turniej Pucharu Świata w Orleanie (Francja) na którym bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentantka Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego -  Angelika Wątor.  W silnie obsadzonym turnieju seniorek świetnie rozegrała fazę grupową i awansowała do turnieju głównego (najlepsza 64). W pierwszej walce wygrała z rywalką z USA - Thompson Kamali, dostarczając nie lada emocji 15:14 natomiast kolejna przeciwniczka Gregorio Rossella z Włoch pokonała naszą reprezentantkę 15:9, notabene wygrywając później cały turniej. Angela zakończyła zmagania na 26 miejscu (w zmaganiach wzięło udział 177 zawodniczek).

Poleć znajomemu