Mistrzostwa Polski Ju- Jitsu Juniorów do lat 18 i Młodzieżowców do lat 21.

data publikacji: 31 / 01 / 2017

W sobotę 28 stycznia w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Ju- Jitsu Juniorów do lat 18 i Młodzieżowców do lat 21.

W zawodach brało udział 220 zawodników z 40 klubów. K.S. "Budowlani" Sosnowiec zdobył 1 miejsce w klasyfikacji medalowej w konkurencji Fighting - Młodzieżowiec, a zawodnik - Mateusz Osiak - został najlepszym zawodnikiem zawodów (fighting-Młodzieżowiec).

W Fighting-u zdobyliśmy aż 4 złote medale i 1 brązowy. Mistrzem Polski zostali: Lis Wiktoria, Walotek Marta, Kokosza Piotr i Osiak Mateusz. Brąz powędrował do Bzura Marcel.

Nasi Juniorzy wrócili z 5-cioma krążkami. Złoto i tytuł Mistrza Polski zdobył Sosna Wojciech. Srebro: Postrach Bartosz i Kamieniecki Oskar. Brąz: Kaczmarek Mateusz i Jakubczyk Adrian. Tuż za podium stanęli:Kaczmarek Michał, Liberski Dawid i Synowski Kamil. Dutkiewicz Dawid zajął 7 miejsce.

Należy tu zaznaczyć że dla grupy Juniorów był to drugi start w dyscyplinie Ju-Jitsu, a pomimo to wszyscy walczyli w strefie medalowej. Nasi Juniorzy są najmłodszym rocznikiem a już sięgnęli po krążki. To dzięki ciężkiej pracy trenerów: Mariana Jasińskiego i Martyny Bierońskiej oraz całego teamu "Budowali" Sosnowiec. W Ne Waza startowało 3 naszych zawodników. Wywalczyliśmy 3 medale. Srebro: Walotek Marta i Kokosza Piotr. Brąz - Osiak Mateusz