III Puchar Polski w Szabli za nami

data publikacji: 19 / 01 / 2017

W sobotę, 14 stycznia 2017 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Żeromskiego 9 odbyły się zawody III Pucharu Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn.

Najlepiej na początku roku spisali się szermierze gospodarzy turnieju z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.

Wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Matuszak (KKSz Konin), która w finale pokonała 15-12 Zuzannę Cieślar reprezentantkę Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Na najniższym stopniu podium stanęły Urszula Kurzyna i Martyna Tobiaszewska z UKS 13 Białystok.

Natomiast najlepszym w zmaganiach mężczyzn okazał się reprezentant gospodarzy Krzysztof Kaczkowski, który w finale zwyciężył Mateusza Godlewskiego (KKSZ Konin) 15:12. Trzecie miejsce zajęli: Maurycy Dziublewski (KKSZ Konin) i Karol Lademann (AZS-AWF Warszawa).

W zawodach startowało 43 zawodniczki oraz 55 zawodników.