III Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Henryka Średnickiego

data publikacji: 13 / 05 / 2019

Wszystkich miłośników boksu zapraszamy serdecznie na trzecią odsłonę Memoriału im. Henryka Średnickiego, który odbędzie się 18 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Br. Mieroszewskich 91.

 Średnicki.jpg (2019-05-13 12:31:45)

Ceremonię otwarcia turnieju, którą poprowadzi Pan Prezydent Arkadiusz Chęciński zaplanowano na godzinę 15:30. Walka wieczoru będzie pojedynkiem o tytuł Mistrza Śląska, a w charakterze honorowego gościa zawodów pojawi się Marian Kasprzyk – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 1964 roku oraz zdobywca brązowego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rzymie w roku 1960.

Henryk Średnicki, którego postać upamiętnia organizowany w Sosnowcu memoriał to zmarły w 2016 roku pięściarz, który jako pierwszy Polak w historii zdobył złoty medal mistrzostw świata (w 1978, w Belgradzie). Średnicki dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Europy, a także dwukrotnie – w Montrealu i Moskwie reprezentował Polskę w igrzyskach olimpijskich. Jako zawodnik związany był m.in. z drużyną Górnika Sosnowiec, a po zakończeniu kariery prowadził szkółkę bokserską w Myszkowie.

Poleć znajomemu