II Bieg wolności - relacja

data publikacji: 06 / 06 / 2019

W miniony wtorek, 4 czerwca w Parku Miejskim im. J. Kuronia po raz drugi odbyło się wyjątkowe wydarzenie – II Bieg Wolności, którego celem było upamiętnienie 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów po II wojnie światowej.

 strona.jpg (2019-06-06 11:17:43)

W imprezie wzięło udział około 300 uczestników. Niektórzy z nich startowali w towarzystwie swoich pociech, inni - czworonogów. Wszyscy, którzy uczestniczyli w biegu ubrani byli w okazjonalne, czerwono-białe koszulki. Wydarzeniu, oprócz pięknej, letniej pogody towarzyszyła także atmosfera solidarności i radości.

Pierwsi biegacze, po pokonaniu symbolicznego dystansu 1989 metrów dotarli na metę już po kilkunastu minutach. Po zakończeniu zmagań, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, był również czas na zdjęcia i wspólne zjedzenie regeneracyjnego posiłku.

Mamy nadzieję, że Bieg Wolności na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń organizowanych w naszym Mieście i co roku obchodzić będziemy kolejne rocznice przełomowego wydarzenia w dziejach Polski, jakim były wybory czerwcowe.

Poleć znajomemu