I Potyczki Śląskich Dziecięcych Grup Ratowniczych

data publikacji: 12 / 11 / 2019

W minioną sobotę, 9 listopada na Pływalni Krytej przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 46a odbyły się zawody pn. „I Potyczki Śląskich Dziecięcych Grup Ratowniczych”.

strona 2.jpg (2019-11-12 10:00:34)

Zaproszenie MSR „Krokodyle” WOPR Sosnowiec przyjęły drużyny: Dziecięca Sekcja Ratownicza Kijanki OM WOPR Chorzów, Piranie Sekcja Jaworzno oraz Foczki Zawiercie. Potyczki składały się z 5 głównych konkurencji:

1. Poprawne ułożenie schematu BLS dla osób tonących

2. Rzut rzutką piłkową (konkurencja niespodzianka, rywale nie byli na nią przygotowani)

3. Sztafeta pływacka 8x25 m z przekazaniem boi ratowniczej

4. Sztafeta holowanie w kole ratunkowym 8x25 m

5. Tor przeszkód

Do pierwszej konkurencji przystąpiły sześcioosobowe zespoły, które walczyły aby poprawnie i jak najszybciej ułożyć algorytm BLS. Wszystkie dzieci wykazały się wzorową wiedzą z tego zakresu. Sosnowieckim Krokodylom zadanie to zajęło zaledwie 29 sekund, co pozwoliło na objęcie przez nie prowadzenia już w pierwszej konkurencji.

W drugiej konkurencji to rywale Krokodyli wypadli lepiej. Pierwsze miejsce w rzucie rzutką piłkową zajęły Kijanki zdobywając 17 pkt, drugie miejsce przypadło w udziale Foczkom (15pkt), natomiast na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Krokodyle i Piranie (po 11pkt).

Pierwsza ze sztafet, która stanowiła kolejną konkurencję, polegała na jak najszybszym przepłynięciu 200 m z przekazywaniem sobie między zawodnikami boi SP. W drugiej natomiast chodziło o wykazanie się umiejętnością holowania w kole ratunkowym, również na dystansie 200 m. W obu konkurencjach drużyna Krokodyli pokazała pełną klasę, zostawiając w tyle wszystkie inne drużyny.

Klasyfikacja w sztafecie z boją przedstawiała się następująco:

1. Krokodyle (3:05)

2. Kijanki (3:20)

3. Piranie (4:10)

4. Foczki (4:36)

Sztafeta z kołem:

1. Krokodyle (5:07)

2. Kijanki (5:16)

3. Piranie (5:46)

4. Foczki (6:44)

Ostatnie zadanie polegało na pokonaniu w jak najkrótszym czasie przez ośmiu zawodników trzech przeszkód - zanurzonego hula hop, nurkowania pod pasem ratowniczym typu "Węgorz", przepłynięcia przez koło ratunkowe. Walka była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie decydowały sekundy. Sosnowieckie Krokodyle, z czasem 54 sekundy, musiały uznać wyższość Kijanek, które zadanie wykonały w czasie zaledwie 49 sekund. Kolejne dwa miejsca należały do Piranii (57 s) i Foczek (1m05 s).

Aby wyłonić zwycięzcę zawodów niezbędne było przeprowadzenie konkurencji dodatkowej. Najmocniejsza drużyna na Śląsku – Kijanki Chorzów zaproponowała klasyczną sztafetę 6 x 25 m stylem dowolnym. Dopiero ostatnia długość sztafety zdecydowała o zwycięstwie Krokodyli.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się zatem następująco:

1 Miejsce – Krokodyle WOPR Sosnowiec
2 Miejsce – Kijanki OM WOPR Chorzów
3 Miejsce – Piranie Sekcja Jaworzno
4 Miejsce – Foczki WOPR Zawiercie

W I Potyczkach Śląskich Dziecięcych Grup Ratowniczych w Sosnowcu udział wzięło 50 dzieci z czterech miast województwa śląskiego.

Serdecznie gratulujemy MSR „Krokodyle” WOPR Sosnowiec odniesionego przez nich sukcesu.

Poleć znajomemu