Historyczne zwycięstwo ZKS Sosnowiec

data publikacji: 29 / 05 / 2018

W miniony weekend warszawski AWF gościł najlepszych zawodników i zawodniczki z naszego kraju. Podczas dwudniowych zmagań rewelacyjnie spisały się zawodniczki Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec.

 MP 1.jpg (2018-05-29 10:13:45)

W sobotę w turnieju indywidualnym mało brakowało aby doszło do sensacji za sprawą Zuzanny Cieślar. Zawodniczka pomimo, iż jest jeszcze w kategorii juniora, była o włos od zdobycia tytułu mistrzyni polski seniorek. W ścisłym finale wygrywała 14:10 niestety rywalka zadała 5 trafień z rzędu. I tytuł najlepszej zawodniczki w kraju zdobyła reprezentantka gospodarzy Małgorzata Kozaczuk. Dla Zuzanny zdobycie srebrnego medalu i tytułu V-ce Mistrzyni  to naprawdę ogromny sukces. Zuza w drodze do finału pokonała dwie utytułowane szablistki z Sosnowca. Pierwszą była  koleżanka z drużyny, zawodniczka Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Angelika Wątor, a drugą zawodniczka Towarzystwa Miłośników Szermierki Zagłębie Sosnowiec - Marta Puda, która ostatecznie wywalczyła brązowy medal.

 IMG_20180526_202006_1.jpg (2018-05-29 10:17:23)

Szabla kobiet

1.KOZACZUK Małgorzata (AZS AWF WARSZAWA)
2.CIEŚLAR Zuzanna (ZKS SOSNOWIEC) 
3.PUDA Marta (TMS SOSNOWIEC)
3.MATUSZAK Sylwia (KKSZ KONIN)
5.SHELTON Aleksandra (AZS AWF WARSZAWA)
6.KALETA Karolina (AZS AWF WARSZAWA)
7.OSTOJSKA Matylda (AZS AWF WARSZAWA) 
8.WĄTOR Angelika (ZKS SOSNOWIEC)

W rywalizacji szablistów na podium zameldował się kolejny zawodnik z Sosnowca, Marcin Konisz (MKS Fortis Sonowiec) po porażcę z  Mikołaj Grzegorkiem (MUKS Victor Warszawa) zajoł ostatecznie 3 miejsce.
 marcin.jpg (2018-05-30 14:32:08)
 
Szabla mężczyzn
1.GRZEGOREK Mikołaj (MUKS VICTOR WARSZAWA) 
2.GODLEWSKI Mateusz(KKSZ KONIN)
3.SZCZEPANIK Piotr (MUKS VICTOR WARSZAWA)  
3.KONIUSZ Marcin (MKS FORTIS SOSNOWIEC) 
5.SĘCZEK Adam (MUKS VICTOR WARSZAWA)
6.PYTEL Tomasz (AZS AWF KATOWICE) 
7.KNEZ Mateusz (OŚ AZS POZNAŃ)
8.STANISŁAWSKI Adrian (KKSZ KONIN)
 

Kolejny dzień to zmagania drużyn. Drużyna ZKS Sosnowiec (pierwszy skład) walcząca w składzie Zuzanna Cieślar, Angelika Wątor, Karolina Walczak i Karolina Cieślar do rywalizacji pucharowej została rozstawiona z numerem pierwszym. Do finału panie szły jak burza by w finale zgotowć istny horror. 

Sosnowiczanki pod koniec meczu przegrywały z warszawiankami dość wyraźnie. Na szczęście o swojej bardzo dobrej dyspozycji przypomniała sobie Zuzanna Cieślar i w przedostatnim starciu w meczu pokonała rywalkę 11:3 odwracając stan na korzyść ZKS Sosnowiec. Do ostatniej walki wychodziła najbardziej doświadczona z naszych pań Angelika Wątor i pozostało jej podtrzymać przewagę. Plan wykonała perfekcyjnie zadając ostatnie trafienie i zdobywając dla drużyny historyczny pierwszy tytuł Mistrzyń Polski.

IMG_20180527_133500.jpg (2018-05-29 10:17:24)

Klasyfikacja końcowa
Szabla kobiet
1.ZKS Sosnowiec (Zuzanna Cieślar, Karolina Cieślar, Karolina Walczak, Angelika Wątor)
2.AZS AWF Warszawa I (Martyna Komisarczyk, Małgorzata Kozaczuk, Karolina Rowińska, Aleksandra Shelton)
3.KKSz Konin (Katarzyna Kędziora, Sylwia Matuszak, Małgorzata Zawodniak)

4.O.Ś. AZS  Poznań
5.TMS Sosnowiec I
6.ZKS Sosnowiec II
7.UKS 13 Białystok
8.AZS AWF Warszawa II

Poleć znajomemu