Bliżej siebie - radość życia

data publikacji: 13 / 11 / 2017

Program na rzecz propagowania zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta Sosnowca poprzez aktywność sportową.

na strone 2.png (2017-11-13 09:45:35)Już w tą sobotę tj. 25 listopada 2017r. Prezydent miasta Sosnowca, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu oraz PalmaEvent zaprasza całe rodziny do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu !

Sobotę rozpoczniemy Gimnastyką Małego Smyka! Poćwiczymy w rytm muzyki i rozgrzejemy się żeby mieć energię na cały dzień! !

Odwiedzi Nas także Pani jesień - która przygotuje dla Nas super zabawę taneczną !

Zrobimy także wielki obraz kredowy .. oczywiście nie będzie tak łatwo jakby się mogło wydawać, każdy malunek poprzedzony będzie zadaniem sportowym!

A żeby było jeszcze bardziej kolorowo to Nasze i Wasze twarze pokryją kolorowe malunki !

Będzie wesoło, a co najważniejsze zdrowo i aktywnie !

godz. 10.00 - 12.00
* Gimnastyka małego Smyka
* Wspólny wielki obraz kredowy
* Pani Jesień Bawi i Uczy (Zabawa taneczna z wykorzystaniem elementów związanych z jesienią)
* Malowanie twarzy
* Modelowanie balonów

godz. 10.00 – Trening biegowy z Dawidem Tomalą (lekkoatleta, chodziarz, złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku):
- stretching dynamiczny,
- przebieżka (korygowanie błędów),
- podbiegi,
- prawidłowa technika wykonania skipów A, B, C

godz. 11.00 – Zajęcia Nordic-walking z wykwalifikowaną instruktorką - Ewą Szkriba- Kowalską,
(MOSiR zapewnia kilka kompletów sprzętu, w miarę możliwości prosimy o zabranie swojego sprzętu!)

Do zobaczenia!


 

Według badań 76% dzieci większość swojego wolnego czasu spędza przed telewizorem lub komputerem. Migotanie ekranów osłabia pracę mięśni oczu, a zastygłe spojrzenie często nie widzi niczego poza ekranem, dziecko nie słyszy także tego, co dzieje się dookoła. Nie doświadcza.

Wspólne spędzanie czasu wolnego, aktywnie i na świeżym powietrzu, buduje relacje rodzinne, sprawia, że wzrasta poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi wspomaga wszechstronny rozwój dziecka i utrzymuje wydolność psychofizyczną rodziców – dzieci mają wrodzoną, naturalną potrzebę ruchu i aktywności, nie stłamszoną jeszcze przez ogrom obowiązków, które stają się integralną częścią dorosłości. Ruszając się, bawiąc – uczymy się. Ruch na świeżym powietrzu pozwala dzieciom wyrazić ich naturalną radość życia, a rodzicom pozwala znowu poczuć się dzieckiem.

Dzieci, które aktywnie spędzają czas wolny, mają większą szansę na osiąganie lepszych wyników w nauce, a co za tym idzie – łatwiej im będzie w przyszłości znaleźć satysfakcjonującą pracę. Ponadto ci, którzy od wczesnego dzieciństwa mieli wzorce aktywnego wypoczynku, będą kopiować je w życiu dorosłym.

Program „Bliżej siebie – radość życia” adresowany do społeczności lokalnych realizowany będzie w każdej dzielnicy Sosnowca. W trakcie realizacji tego programu promowany będzie zdrowy i trzeźwy styl życia wśród mieszkańców. Proponowane działania prowadzić będą do niwelowania zachowań ryzykownych sprzyjających dysfunkcji rodzin, a także przeciwdziałania występowaniu problemów uzależnień.

Celem projektu jest przede wszystkim pogłębienie relacji rodzic-dziecko i wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez spędzanie czasu razem, a nie „obok siebie” oraz przeciwdziałanie problemom uzależnień wśród młodzieży i ich rodzin.

 

Więcej informacji o wydarzeniu na www.facebook.com/mosir.sosnowiec

Poleć znajomemu