„Bliżej siebie – Radość życia” oraz "Bliżej siebie – Razem nad wodą"

data publikacji: 27 / 06 / 2019

MOSiR Sosnowiec po raz kolejny stał się realizatorem zadań organizowanych w ramach dwóch programów gminnych - „Bliżej siebie – Radość życia” oraz "Bliżej siebie – Razem nad wodą".

strona.jpg (2019-06-27 11:48:29)

Programy te mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Sosnowca oraz promować mają pozytywne wzorce rodzinnego spędzania czasu wolnego. Ich założeniem jest pokazanie mieszkańcom naszego Miasta, że wspólne, aktywne spędzanie czasu wolnego przez dzieci i ich rodziców buduje i wzmacnia relacje rodzinne oraz sprawia, że w członkach rodzin wzrasta poczucie bezpieczeństwa i przynależności.

Proponowane w ramach programów działania prowadzić będą do niwelowania zachowań ryzykownych sprzyjających rozwojowi dysfunkcji w rodzinach, a także przeciwdziałania występowaniu problemów uzależnień.

Projekt „Bliżej siebie – Radość życia” adresowany jest do społeczności lokalnej i realizowany będzie w każdej dzielnicy Sosnowca. W trakcie realizacji tego programu promowany będzie zdrowy i trzeźwy styl życia wśród mieszkańców. Proponowane dla mieszkańców naszego Miasta atrakcje to, między innymi: zajęcia rolkowe, biegi rodzinne, dyskoteki na lodowisku, czy wypożyczalnia sprzętu typu rolki, hulajnogi, deskorolki, kije do Nordic Walking. Program "Bliżej siebie – Razem nad wodą" również ma za zadanie wpływać na polepszenie relacji rodzinnych poprzez proponowanie jego adresatom wzięcia udziału w aktywnościach, które sprzyjają umacnianiu więzi rodzinnych. Wśród takowych pojawią się: rodzinne spływy kajakowe, zajęcia aquaspinning, zajęcia rekreacyjnego pływania dla dzieci, korzystanie z łódeczek typu paddler. Przy okazji, uczestnicy w trakcie zajęć zdobyć będą mogli cenne umiejętności, choćby bezpiecznego poruszania się kajakiem i odpowiedzialnego zachowania się nad wodą. Co istotne, wszystkie proponowane zajęcia organizowane w ramach realizacji programu „Bliżej siebie” będą dla mieszkańców Sosnowca dostępne całkowicie bezpłatnie.

Do tej pory w związku z realizacją obu projektów uruchomione zostały atrakcje w postaci mobilnej wypożyczalni sprzętu oraz basenu pneumatycznego z łódeczkami. Zorganizowano także spływ kajakowy. W naszej ofercie sukcesywnie pojawiać się będą kolejne wydarzenia z tego cyklu. Najbliższe terminy proponowanych atrakcji to:
29 czerwca – Rodzinny Spływ Kajakowy na trasie Maczki – Trójkąt Trzech Cesarzy
29 czerwca – Rodzinne bieganie i treningi lekkoatletyczne na Stadionie Lekkoatletycznym przy Al. Mireckiego 4 w godzinach od 10:00 do 12:00
30 czerwca – mobilna wypożyczalnia sprzętu na Stadionie Ludowym dostępna podczas meczu charytatywnego Ponadto,
28 czerwca w godzinach od 15:00 do 19:00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 19:00 na Górce Środulskiej udostępniony będzie dla Państwa basen pneumatyczny z łódeczkami typu paddler.

Zachęcamy Państwa do odwiedzania strony poświęconej programowi „Bliżej siebie”:https://www.facebook.com/BlizejsiebieSosnowiec Pojawiają się na niej informacje o planowanych i zrealizowanych wydarzeniach, relacje oraz fotografie je dokumentujące.

Poleć znajomemu