Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

data publikacji: 05 / 03 / 2019

Już po raz czwarty w Sosnowcu odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowany pod hasłem Tropem Wilczym.

 strona.jpg (2019-03-05 11:11:59)

W niedzielę 3 marca 2019 roku, biegacze wystartowali spod budynku Urzędu Miasta przy alei Zwycięstwa 20, gdzie odbyło się oficjalne rozpoczęcie imprezy. Uczestnicy mieli do pokonania symboliczny dystans 1963 m z metą przy pomniku „Kobietom Walczącym w Szeregach Armii Krajowej”, zlokalizowanym przy Kościele PW. Św. Tomasza Apostoła przy ulicy Orlej, gdzie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

W biegu wzięło udział blisko 400 osób, w różnym wieku. Zdarzało się, że biegły całe rodziny – ojciec, matka i dzieci. Atmosfera była niesamowita. Dla wielu uczestników udział w biegu stał się tradycją rodzinną, co jeszcze bardziej podkreśla powagę tego wydarzenia.

W tym dniu nie było zwycięzców i przegranych, liczył się udział oraz upamiętnienie żołnierzy. I to się z pewnością udało. Dało się dostrzec jedność wśród biegnących, radość płynącą z biegu i wzajemny doping. Nikt jednak nie zapominał w jakiej intencji jest bieg i czemu służy.


Organizatorami biegu byli: Fundacja Wolność i Demokracja, Urząd Miejski w Sosnowcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu 

(fot. Mariusz Binkiewicz)

Poleć znajomemu