Zwycięstwo Wątor w III Pucharze

data publikacji: 13 / 01 / 2014

W sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Żeromskiego 9 rozegrano zawody o III Puchar Polski Juniorów w szabli. Do rywalizacji stanęło 38 kobiet oraz 54 mężczyzn.

Wśród kobiet bezkonkurencyjną była Angelika Wątor z TMS Sosnowiec, która w półfinale pokonała koleżankę klubową Kingę Dróżdż 15:10, a w finale - Patrycję Pałczyńską z AZS AWF Warszawa 15:9.

W finałowej ósemce znalazła się jeszcze jedna zawodniczka klubu z Sosnowca - Karolina Cieślar, która w walce o półfinał uległa Patrycji Pałczyńskiej 14:15 i ostatecznie zajęła 5. miejsce.

Miejsca pozostałych zawodniczek TMS: 9. - Anna Cios, 11. - Joanna Wątor, 14. - Julia Dobińska, 17. - Nadia Królikowska, 19. - Natalia Ubowska, 25. - Natalia Walas, 30. - Emilia Popczyk.

Wśród mężczyzn zwyciężył Hubert Szczepaniak z AZS AWF Warszawa, który w finale pokonał Mikołaja Grzegorka z Victora Warszawa 15:13. Na najniższym stopniu podium stanęli: Artur Staszak (KKSz Konin) oraz Marcin Wystel (AZS AWF Katowice). Spośród zawodników z Sosnowca najlepiej wypadł Krzysztof Kaczkowski, który zajął 18. miejsce.