Wyniki Pucharu Polski Juniorów w Szabli

data publikacji: 10 / 01 / 2015

W sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego 9 rozegrane zostały zawody III Pucharu Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn do lat 20. W zmaganiach udział wzięły 33 zawodniczki i 51 zawodników.

Wśród juniorek najlepsza okazała się Karolina Kaletka z AZS AWF Warszawa, która w finale pokonała Martę Mazurek (UKS 13 Białystok). Najniższy stopnień podium zajęły: Patrycja Pałczyńska (AZS AWF Warszawa) oraz przedstawicielka klubu z Sosnowca - Karolina Cieślar. Pozostałe szablistki TMS Zagłębie zakończyły rywalizację na miejscach: 6. - Nadia Królikowska, 10. - Natalia Walas, 11. - Joanna Wątor, 13. - Julia Dobińska, 17. - Anna Cios, 19. - Zuzanna Cieślar, 22. - Anna Łukasik, 31. - Sandra Strejczyk, 32. - Marta Ziomek.

Z kolei w rywalizacji juniorów zwyciężył Jakub Jaskot (O.Ś. AZS Poznań). Tuż za nim uplasował się reprezentant KKSz Konin - Stanisław Świerk. Następny zawodnik z Konina - Mateusz Godlewski oraz Krzysztof Kaczkowski z TMS Sosnowiec zajęli trzecie miejsce. Pozostali szabliści sosnowieckiego klubu w końcowej klasyfikacji zajęli miejsca: 22. - Rafał Ziarnowski, 35. - Jakub Knapik, 36. - Jakub Patyna, 38. - Piotr Sosulski, 40. - Marcin Lipiński, 41. - Grzegorz Łakomy, 42. - Łukasz Filipek, 45. - Robert Ziomek.