Sosnowiczanie najlepsi w III Pucharze Polski Juniorów

data publikacji: 04 / 01 / 2016

W sobotę, 2 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Żeromskiego 9 odbyły się III zawody Pucharu Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn. Najlepiej na początku roku spisali się szermierze gospodarzy turnieju z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.

Wśród kobiet wygrała Karolina Cieślar, która w finale pokonała 15:9 Sylwię Matuszak (KKSZ Konin). Podium uzupełniły: Karolina Kaleta (AZS-AWF Warszawa) i Marta Mazurek (UKS 13 Białystok).

Natomiast najlepszym w zmaganiach mężczyzn okazał się Krzysztof Kaczkowski, który w finale zwyciężył Mateusza Godlewskiego (KKSZ Konin) 15:10. Trzecie miejsce zajęli: Adrian Dzwoniarski (KKSZ Konin) i Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań).

Podium w rywalizacji szablistek:

1. Karolina Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. Sylwia Matuszak (KKSZ Konin)
3. Karolina Kaleta (AZS-AWF Warszawa)
3. Marta Mazurek (UKS 13 Białystok)

Podium w rywalizacji szablistów:

1. Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. Mateusz Godlewski (KKSZ Konin)
3. Adrian Dzwoniarski (KKSZ Konin)
3. Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań)

W zawodach startowało 40 zawodniczek i 55 zawodników. Poniżej klasyfikacje końcowe.