Stadion Zimowy przy ul. Zamkowej 4

Stadion Zimowy ul. Zamkowa 4, 41-200 Sosnowiec

Stadion Zimowy położony jest na obrzeżach Parku Sieleckiego, w Sosnowcu przy ulicy Zamkowej 4. Obiekt jest własnością Gminy Sosnowiec, a jego trwałym zarządcą jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Obiekt posiada pełnowymiarową taflę, na której odbywają się mecze hokeja na lodzie drużyn: HK „Zagłębie” Sosnowiec, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zagłębie” Sosnowiec, Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Amatorskiego Klubu Hokejowego „Zagłębie”, Towarzystwa Hokeja „Champion Sielec”. Hala główna posiada widownię na 2.125 miejsc siedzących. W poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele odbywają się również ślizgawki ogólnodostępne dla mieszkańców naszego miasta.

Obiekt został wybudowany w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, początkowo jako otwarte lodowisko z trybunami dla publiczności w miejscu dzisiejszej tafli odkrytej. Następnie wybudowano główną halę i przykryto ją dachem. W roku 1995 wyremontowano szatnie zawodników i zaplecze administracyjne, w 2001 obiekt wyposażono w maszynownię chłodniczą z pośrednim systemem chłodzenia, a w latach 2006-2008 wyremontowano ponownie część szatni oraz pomieszczenia odnowy biologicznej.

W 2007 roku obiekt został wyposażony w instalację monitoringu przeciwpożarowego, a rok później w Dźwiękowy System Ostrzegawczy. Podczas imprez masowych organizowanych na Stadionie Zimowym wykorzystywany jest monitoring wizyjny.

Jedne z ważniejszch imprez, które odbyły się w obiekcie to:

  • Mistrzostwa Świata seniorów grupy B w hokeju na lodzie,
  • Mistrzostwa Świata juniorów U20 grupy B w hokeju na lodzie,,
  • Mistrzostwa Europy juniorów U18 grupy B w hokeju na lodzie,,
  • inne międzynarodowe i krajowe hokejowe turnieje młodzieżowe,
  • wielokrotne zawody o randze Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w hokeju na lodzie i jeździe figurowej na lodzie.

Informacji udziela kierownik obiektu:

Marcin Kotuła
tel. (32) 266 62 42, 511 779 659
tel. kom. 506 809 314
e-mail: stadion.zimowy@mosir.sosnowiec.pl

regulamin.pdf

Regulamin.pdf / rozmiar: 127.40 kb

Cennik 2020.pdf

Cennik 2020.pdf / rozmiar: 68.77 kb

Poleć znajomemu