Stadion Zimowy przy ul. Zamkowej 4

Stadion Zimowy ul. Zamkowa 4, 41-200 Sosnowiec

Stadion Zimowy położony jest na obrzeżach Parku Sieleckiego, w Sosnowcu przy ulicy Zamkowej 4. Obiekt jest własnością Gminy Sosnowiec, a jego trwałym zarządcą jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Obiekt posiada pełnowymiarową taflę, na której odbywają się treningi oraz mecze hokeja na lodzie drużyn: Zagłębie Sosnowiec S.A., Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zagłębie” Sosnowiec, Amatorskiego Klubu Hokejowego „Zagłębie”, Towarzystwa Hokeja „Champion Sielec”, Amatorskiego Klubu Hokejowego „Zagłębie II”, Amatorskiego Klubu Hokejowego „Ice Breakers”, Amatorskiego Klubu Hokejowego „Ice Invaders”, Amatorskiego Klubu Hokejowego „Wild Dogs” . Hala główna posiada widownię na 2.125 miejsc siedzących. W poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele odbywają się również ślizgawki ogólnodostępne dla mieszkańców naszego miasta.

Obiekt został wybudowany w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, początkowo jako otwarte lodowisko z trybunami dla publiczności w miejscu dzisiejszej tafli odkrytej. Następnie wybudowano główną halę i przykryto ją dachem. W roku 1995 wyremontowano szatnie zawodników i zaplecze administracyjne, w 2001 obiekt wyposażono w maszynownię chłodniczą z pośrednim systemem chłodzenia, a w latach 2006-2008 wyremontowano ponownie część szatni oraz pomieszczenia odnowy biologicznej.

W 2007 roku obiekt został wyposażony w instalację monitoringu przeciwpożarowego, a rok później w Dźwiękowy System Ostrzegawczy. Podczas imprez masowych organizowanych na Stadionie Zimowym wykorzystywany jest monitoring wizyjny.

Jedne z ważniejszch imprez, które odbyły się w obiekcie to:

  • Mistrzostwa Świata seniorów grupy B w hokeju na lodzie,
  • Mistrzostwa Świata juniorów U20 grupy B w hokeju na lodzie,,
  • Mistrzostwa Europy juniorów U18 grupy B w hokeju na lodzie,,
  • inne międzynarodowe i krajowe hokejowe turnieje młodzieżowe,
  • wielokrotne zawody o randze Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w hokeju na lodzie i jeździe figurowej na lodzie.

Informacji udziela kierownik obiektu:

Marcin Kotuła
tel. (32) 266 62 42, 511 779 659
tel. kom. 506 809 314
e-mail: stadion.zimowy@mosir.sosnowiec.pl

regulamin.pdf

Regulamin.pdf / rozmiar: 127.40 kb

Poleć znajomemu