Pływalnia Kryta i Siłownia przy ul. Żeromskiego 4d - Obiekt nieczynny

 

Obiekt nieczynny

 

 W związku z rozpoczentą modernizacją Pływalni Krytej przy ul. Żeromskiego 4d osoby posiadające niewykorzystane środki na karnetach proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem: 510 165 727.

 

zeromskiego_big.jpg (2012-11-05 15:33:29)

Na podstawie wyników badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych wykonanych przez akredytowane laboratorium tj. Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o.

40 - 158 KATOWICE, ul. Owocowa 8 - woda basenowa we wszystkich jej częściach obiektu oraz woda pod prysznicami spełniają parametry zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z dnia 2 grudnia 2015 roku, poz. 2016)

Została wybudowana w połowie lat 60. ubiegłego wieku. Pierwszym jej gospodarzem był Miejski Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku (MOSTiW). Pierwotnie w budynku znajdowały się dwa baseny - duży o wymiarach 25 x 12,5 metra z 6 torami i głębokości od 90 do 340 cm oraz mały o wymiarach 5 x 10 metrów i głębokości od 40 do 80 cm. W podpiwniczeniu basenu została otwarta strzelnica sportowa, którą po kilku latach zamknięto.

W 1976 roku nowym administratorem obiektu został Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W latach 90. XX wieku dokonano szeregu modernizacji obiektu. W 1991 roku w pomieszczeniach byłej strzelnicy sportowej powstała nowoczesna siłownia kulturystyczna z sześćdziesięcioma stanowiskami treningowymi, barkiem, sauną, szatniami męskimi i damskimi z pełnym węzłem sanitarnym. Na górnej kondygnacji basenu powstała kawiarenka oraz sala gimnastyczna, w której odbywały się zajęcia gimnastyki korekcyjnej i aerobiku.

W 1992 roku zmodernizowano kotłownię, a w 4 lata później zainstalowano nowoczesną stację uzdatniania wody. Następnie kapitalnym remontom poddano szatnie i sanitariaty, zastosowano rozwiązania architektoniczne dające możliwości korzystania z obiektu osobom niepełnosprawnym. W kolejnych latach wymieniono płytki wokół niecek basenowych na antypoślizgowe, wprowadzono elektroniczny system sprzedaży biletów oraz ewidencji osób korzystających z obiektu. Kapitalnemu remontowi i przebudowie poddano hol główny. Powstał gabinet pomiaru wad postawy z wyposażeniem komputerowym. Salę, w której wcześniej mieściła się kawiarnia, zaadaptowano na potrzeby prowadzenia zajęć z aerobiku. Pozostająca do wyłącznej dyspozycji gimnastyki korekcyjnej salka sportowa jest systematycznie wyposażana w specjalistyczny sprzęt.

W 2007 roku zaszła konieczność wykonania zmian konstrukcyjnych w liczącym 40 lat obiekcie. Tak duże przedsięwzięcie remontowe możliwe było do zrealizowana dzięki znacznej pomocy funduszy unijnych. W efekcie w grudniu 2009 roku oddano do dyspozycji użytkowników atrakcyjny obiekt. Powiększona została duża niecka basenu, powstały dwie wanny SPA (jedna na 10 osób) oraz brodzik dla małych dzieci (4 x 10 metrów o głębokości 40 cm). Wszystkie niecki basenowe wykonano z blachy nierdzewnej. Nowoczesnym rozwiązaniom poddano także system uzdatniania wody basenowej (podchloryn, ph, koagulant) oraz system ogrzewania (ciepło do niecki jest nadmuchiwane) i wentylacji. Zmniejszono głębokość głównej niecki basenowej (od 90 do 180 cm). Rozwiązania konstrukcyjne sprzyjają osobom niepełnosprawnym.

Obiekt udostępniany jest przedszkolom, szkołom, uczelniom, stowarzyszeniom, zakładom pracy oraz indywidualnym klientom na zajęcia rekreacyjne w brodziku, basenie i siłowni.

 kierownik obiektu:

Sławomir Zdeb (607 896 542)
Informacja pod numerami:
tel. (32) 294 50 11 (Pływalnia), (32) 266 38 78 (Siłownia)
e-mail: plywalnia@mosir.sosnowiec.pl

ue-program-745.jpg (2012-10-12 12:53:13)

OK-SYSTEM_logo_RGB_podstawowe-kolor.png (2017-07-10 13:23:37)

 

Pliki do pobrania:

Informujemy, iż w dniach od 28 grudnia do 31 grudnia będą zawieszone płatności kartą. Wznowienie płatności kartą od dnia 1 stycznia 2018 roku. 

Poleć znajomemu

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Gimnastyka korekcyjna ( Zajęcia i kursy )

Do zadań Miejskiego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej należy przede wszystkim wczesne zdiagnozowanie wad postawy u dzieci w wieku szkolnym, a także szybka interwencja i korekcja wykrytych wad u najmłodszych.

Miejska Szkoła Pływania ( Zajęcia i kursy )

Zapraszamy na indywidualne oraz grupowe lekcje nauki i doskonalenia pływania.

Akademia Fitness ( Zajęcia i kursy )

W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju zajęcia ruchowe, począwszy od zajęć wytrzymałościowych, kształtujących po zajęcia relaksacyjne, rozciągające. Zapraszamy!

Basen ogólnodostępny ( Rekreacja dla każdego )

Zapraszamy do korzystania z pływalni krytych przy ulicy Żeromskiego 5 i Hubala Dobrzańskiego 99.

Siłownia ( Rekreacja dla każdego )

Siłownia przy ulicy Żeromskiego 5 czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 6:00-23:00.