Zuzanna Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego znowu górą!

data publikacji: 31 / 01 / 2018

W Mistrzostwach Polski juniorów, rozgrywanych w Warszawie w dniach 27-28 stycznia 2018 roku, klasą samą dla siebie była zawodniczka Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego – Zuzanna Cieślar.

MP indyw.jpg (2018-01-31 14:58:27)

Wszystkie swoje pojedynki zakończyła w sposób wyraźny, ponieważ żadna z rywalek nie zdołała zadać jej więcej niż 10 trafień w walkach pucharowych. Swoim wystąpieniem na tych zawodach pokazała, że nie ma sobie mocnych i pewnie zdobyła tytuł Mistrza Polski. W turnieju indywidualnym mężczyzn najlepiej z Sosnowca zaprezentował się Mikołaj Górski zajmując 8 pozycję.

Kolejny dzień Mistrzostw Polski juniorów i kolejne sukcesy. 

na stone.jpg (2018-01-31 15:03:37)

Drużyna ZKSu Sosnowiec kobiet zdołała wywalczyć brązowy medal. Po pokonaniu w pierwszym meczu TMSu Sosnowiec, nasze panie trafiły na Warszawianki późniejsze triumfatorki turnieju. Niestety przegrały ten pojedynek i pozostało bić się o medal brązowy. Bardzo pewnie wygrały z drużyną z Konina i to Sosnowiczanki cieszyły się z medalu. Nasze panie walczyły w składzie: Zuzanna Cieślar, Julia Cieślar, Marta Ziomek i Sandra Strejczyk. Panowie po pierwszym wygranym pojedynku z doświadczonymi zawodnikami z Białego Stoku nie zdołali wygrać dwóch kolejnych i zajęli 4 miejsce. Pierwsza drużyna ZKSu walczyła w składzie: Marcin Lipiński, Mikołaj Górski, Piotr Sosulski i Rafał Ziarnowski. Drugi zespół dla odmiany pierwszy mecz przegrał by wygrać dwa kolejne i dało mu to 5 lokatę. Drugi zespół ZKSu walczył w składzie: Łukasz Filipek, Ksawery Czajkowski, Oskar Peliński i Robert Ziomek.

Wszystkim zawodnikom, ich trenerom, klubom serdecznie gratulujemy!:) i życzymy dalszych sukcesów.

Poleć znajomemu