Zagłębiowski Klub Szermierczy z kolejnymi sukcesami

data publikacji: 28 / 01 / 2020

W Mistrzostwach Polski Juniorów w szabli, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie Zgłębiowski Klub Szermierczy zdobył 5 medali !!!

Mistrzynią Polski juniorów, już po raz trzeci z rzędu w tej kategorii wiekowej, została Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec). Zawodniczka ZKS Sosnowiec w decydującym pojedynku zawodów, wynikiem 15:11 pokonała wychowankę klubu KKSz Konin - Małgorzatę Zawodniak i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Na trzecim miejscu podium stanęła inna wychowanka ZKS Sosnowiec - Julia Cieślar. Duet sióstr Cieślar wraz z klubowymi koleżankami - Kaliną Kordel oraz Amelią Sałatą odniosły jeszcze jedno spektakularne zwycięstwo, sosnowieckie szablistki wywalczyły bowiem również złoty medal w turnieju drużynowym kobiet. Trzecie miejsce i brązowy medal w turnieju drużynowym kobiet wywalczyła inna ekipa z Sosnowca - Towarzystwo Miłośników Szermierki. Dziewczyny w składzie Zuzanna Lenkiewicz, Paulina Porada, Zuzanna Porada oraz Klaudia Kozieł w walce o finałową dwójkę turnieju, uległy własnie zawodniczką ZKS Sosnowiec stosunkiem trafień 33:45. Reprezentacja ZKS Sosnowiec znalazła się także na podium turnieju drużynowego mężczyzn. Zespół w składzie: Piotr Sosulski, Oskar Peliński i Robert Ziomek zdobył brązowy medal Mistrzostw, a Sosulski wrócił do Sosnowca z jeszcze jednym brązowym medalem, który udało mu się wywalczyć w turnieju indywidualnym.

Na ręce zawodników i trenerów składamy serdeczne gratulacje i życzymy im wielu kolejnych wygranych turniejów!