Tydzień Dziecka 2019

data publikacji: 21 / 05 / 2019

Tradycyjnie już Sosnowiec świętować będzie Międzynarodowy Dzień Dziecka przez cały tydzień.

 Tydzień Dziecka 3.jpg (2019-05-21 12:00:03)

Na okres od 26 maja do 1 czerwca zaplanowano mnóstwo atrakcji, które z pewnością zainteresują zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Będą to, między innymi: malowanie buziek, zabawy ruchowe, pokazy baniek mydlanych, warsztaty plastyczne (np. zrób mamie prezent, wykonywanie laurek i kwiatków), czy zjeżdżalnia pontonowa.

W dniu wielkiego finału, który odbędzie się w sobotę, 1 czerwca skorzystać można będzie z ogromnej zjeżdżalni wodnej oraz dmuchańców, obejrzeć spektakl „Księga Dżungli” w plenerze, uczestniczyć w pokazie tresury psów policyjnych, czy pokazie dzikich ptaków przygotowywanym przez Bractwo Rycerskie Zamku Będzin. Wtedy też dzieci będą mogły wziąć udział w Ekstremalnym Biegu Małego Morsa, którego pomysłodawcą jest Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych lub eksperymentach fizyczno-chemicznych wykonywanych pod czujnym okiem pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dorośli także będą mieli szansę spędzić czas aktywnie, a przy okazji zaangażować się w pomoc charytatywną i przystąpić do Kociego Biegu organizowanego już po raz czwarty przez Stowarzyszenie Kocia Becia. Bieg odbędzie się 31 maja o godzinie 18:00. Zgromadzone wtedy fundusze zostaną przekazane na rzecz chorej na białaczkę trzyletniej Nikoli Dragan.

Ciekawe zajęcia dla uczestników i atrakcje na czas trwania Tygodnia Dziecka przygotują również, między innymi: Sala Zabaw Kangurek, Miejski Klub Maczki, Pałac Schoena, czy Miejska Biblioteka Publiczna. Ponadto, w trakcie trwania Tygodnia Dziecka sosnowieckie Egzotarium zapewni dzieciom darmowy wstęp na teren obiektu.

W dniu rozpoczęcia Tygodnia Dziecka, czyli w niedzielę 26 maja wydarzenia na terenie Górki Środulskiej odbywać się będą w godzinach od 15:00 do 20:00, finał Tygodnia Dziecka rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do godziny 20:00. W pozostałe dni Górka Środulska będzie Państwa gościć w godzinach od 16:00 do 19:00.

Zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej Tygodniowi Dziecka: https://www.tydziendziecka.pl/

Zachęcamy także do obejrzenia krótkiego filmiku promującego wydarzenie: https://www.youtube.com/watch?v=yOO13hRGjZ4&feature=youtu.be

Poleć znajomemu