Sukcesy pływaków "KS Górnik" Sosnowiec

data publikacji: 09 / 06 / 2017

Podczas Mistrzostw Ślaska 13 latków, które odbyły się 7 i 8 czerwca 2017 roku w Radlinie, doskonale spisali się zawodnicy
sekcji pływackiej KS "Górnik" Sosnowiec, którzy zdobyli 10 medali, co dało 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.
Wiktoria Bociek zdobyła cztery złote medale - 200m, 400m, 800m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym, ustanowiła
dwa rekordy Śląska dzięki czemu została najlepszą zawodniczką województwa śląskiego.
Patryk Adamus zdobył tytuł mistrzowski na dystansie 100 m stylem motylkowym, srebro - 50m stylem motylkowym,
dwa brązowe medale na 100 i 200 m stylem zmiennym. Wiktoria Kuczera zdobyła dwa brązowe medale - 50 i 100 m
stylem motylkowym.
Zawodnicy trenują pod opieką Agnieszki Bujoczek na pływalni Klimontowskiego Centrum Aktywności
Rodzinnej przy ul. Hubala Dobrzańskiego 99 w Sosnowcu.
W zawodach uczestniczyło 228 zawodników z 29 klubów.