Pobiegną, aby zbudować hospicjum

data publikacji: 09 / 04 / 2013

W niedzielę 21 kwietnia w Sosnowcu - Zagórzu będzie miało miejsce oryginalne wydarzenie - grupa 4 zapaleńców - nauczycieli W-F z UKS „Tramp” działającego przy ZSO nr 5 w Sosnowcu - już od godz. 4 rano wyruszy na trasę biegu sztafetowego, aby w ten sposób wspierać budowę pierwszego w Zagłębiu hospicjum stacjonarnego.

Ta niecodzienna inicjatywa ma na celu pozyskanie środków finansowych na budowę hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu oraz środków materialnych na jego bieżącą działalność, popularyzację biegów jako naturalną formę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, promocję zdrowego stylu życia, integrację pokoleń mieszkańców miasta oraz promocje szkoły w środowisku lokalnym.

Równolegle do biegu odbywać się będą imprezy towarzyszące na terenie szkoły oraz zbiórki pieniężne w okolicznych hipermarketach: Plejada, Decathlon, Leroy Merlin oraz E. Leclerc.

Organizatorzy, sponsorzy i partnerzy zapewniają liczne atrakcje m. in. pokazy startu i lądowania śmigłowca, przejażdżkę zabytkowym autobusem, prezentację samochodów rajdowych, motocykli, tresurę psów, pokazy wozów strażackich, policyjnych, atrakcyjną loterie fantową. Ponadto na specjalnie przygotowanej scenie będzie można usłyszeć wokalne, taneczne i instrumentalne popisy dzieci i młodzieży. Nie lada atrakcją będzie spotkanie z uczestnikami „Bitwy na Głosy” z grupy Ewy Farny oraz inne niespodzianki.

biegniemy-dla-hospicjum-2013-04-plakat-full.jpg (2013-04-09 07:53:48)

Poleć znajomemu