Młode talenty - Ewa Sikora

data publikacji: 12 / 07 / 2018

Ewa Sikora to dwunastoletnia piłkarka nożna, którą z powodzeniem traktować należy jak dumę i chlubę naszego miasta.

skanowanie00011.jpg (2018-07-12 12:40:18)

Na co dzień zawodniczka trenuje w klubie KKS Czarni Sosnowiec, jednak ze względu na młody wiek zawodniczka wypożyczana jest także do innych klubów piłkarskich, aby reprezentując ich barwy odnosić kolejne sukcesy sportowe. Dzięki wypożyczeniom Ewa ma szansę rozwijać swoje niewątpliwe umiejętności i szlifować swój warsztat.

Warto zapoznać się bliżej z historią Ewy ponieważ wszystko wskazuje na to, że usłyszymy o niej jeszcze nie raz. Ta urodzona w 2006 roku utalentowana bramkarka, choć młoda wiekiem to jednak już zdążyła zgromadzić na swoim koncie wiele znaczących sukcesów.

Swoją przygodę z piłką Ewa zaczęła w 2013 roku od uczęszczania na treningi drużyny żeńskiej do klubu KKS Czarni Sosnowiec. Gdy drużyna ta uległa rozwiązaniu dziewczynka zaczęła trenować z chłopcami w klubie UKS Piłkarz Sosnowiec. Zdeterminowana bramkarka reprezentowała klub do stycznia 2016, gdy przeniosła się do drużyny UKS Grom Tychy. Z klubem tym brała udział w Finałach Wojewódzkich rozgrywek "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku U12" i zajęła w nich II miejsce oraz, mając zaledwie 10 lat zdobyła tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju. Podczas zawodów została wypatrzona przez przedstawicieli klubu UKS Sparta Katowice i zaproszona do tego, aby jako reprezentantka klubu wziąć udział w Ogólnopolskich Finałach rozgrywek "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku U12". Z klubem UKS Sparta Katowice zdobyła wtedy III miejsce. Turniej "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku U12" to zawody, w których Ewa brała udział także w roku 2017 (I miejsce w Finałach Wojewódzkich, III miejsce w Finałach Ogólnopolskich). W rozgrywkach ogólnopolskich zdobyła wtedy tytuł Najlepszej Bramkarki w kategorii U12. W kwietniu 2018 roku Ewa ponownie broniła w Finałach Wojewódzkich turnieju Tymbarku zdobywając złoty medal oraz, po raz kolejny tytuł Najlepszej Bramkarki Turnieju.

Ostatnie dwa lata to dla tej młodej zawodniczki czas intensywnego działania sportowego. W lipcu 2017 roku została powołana do Letniej Akademii Młodych Orłów i zaproszenie takie ponowiono w styczniu 2018 roku.

Ponadto, Ewa od września 2017 roku jest pierwszą bramkarką Kadry Śląska U13, z którą awansowała do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich. Jak się okazało w czerwcu tego roku, Kadra Śląska wywalczyła w tym turnieju mistrzostwo.

Poleć znajomemu