Mistrzostwa Śląska w gimnastyce artystycznej

data publikacji: 19 / 03 / 2019

W minioną sobotę, 16 marca reprezentacja sosnowieckiej Akademii Gimnastyki Artystycznej wzięła udział w Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w tym roku w Bielsku Białej.

Z radością pragniemy poinformować, że zawodniczki Akademii odniosły w turnieju tym niezwykle znaczące sukcesy. Olga Sysak zdobyła Mistrzostwo Śląska młodziczek w wieloboju, a Liwia Jurkiewicz została Mistrzynią Śląska juniorek w wieloboju. Pierwsza z zawodniczek, w swojej kategorii wiekowej zdobyła także wicemistrzostwo Śląska w układzie tanecznym oraz srebrny medal za układ z obręczą, a także została mistrzynią w układzie ze skakanką. Liwia, oprócz złota zdobytego w wieloboju, w swojej kategorii wiekowej wywalczyła także mistrzostwo w układzie z piłką oraz złoty medal w układzie z maczugami.

Ponadto, również inne sosnowieckie gimnastyczki odniosły sukcesy w poszczególnych kategoriach i układach. W roczniku 2011 Michalina Gręda zdobyła wicemistrzostwo Śląska, a zawodniczki rocznika 2008-2007 przywiozły z Bielska Białej kilka medali. Oliwia Wall została 2 wicemistrzynią w układzie z piłką, Wiktoria Wółkiewicz wywalczyła mistrzostwo w układzie z obręczą oraz 1 wicemistrzostwo w układzie z piłką, a Tosia Pogoda od 16 marca jest dumną posiadaczką tytułu 2 wicemistrzyni Śląska w układzie z piłką. W tym samym roczniku koleżanka klubowa Tosi - Kamila Cioch uzyskała tytuł 1 wicemistrzyni Śląska w wieloboju oraz 1 wicemistrzyni w układzie z obręczą, a Marysia Koza stanęła na podium tuż obok Kamili uzyskując tytuł 2 wicemistrzyni Śląska w wieloboju oraz 2 wicemistrzyni w układzie z piłką.

Ze szczegółowymi wynikami możecie się Państwo zapoznać poniżej. Wszystkim zawodniczkom Akademii Gimnastyki Artystycznej składamy serdeczne gratulacje i życzymy im dalszych sukcesów!