Mistrzostwa Polski młodzieżowców w szabli kobiet i mężczyzn

data publikacji: 28 / 03 / 2018

Rewelacyjne wyniki Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego na Mistrzostwach Polski młodzieżowców w szabli kobiet i mężczyzn.

W miniony weekend odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w szabli kobiet i mężczyzn. Zagłębiowski Klub Szermierczy osiągnął rewelacyjne wyniki. Mistrzem Polski młodzieżowców został Krzysztof Kaczkowski, który pokonał w finale reprezentanta AZS AWF Poznań Mateusza Knez 15:9. Wicemistrzynią Polski młodzieżowców została Julia Dobińska przegrywając jedynie walkę finałową 12:15 z Sylwią Matuszak zawodniczką Konińskiego Klubu Szermierczego.

W walkach drużynowych drużyna kobiet Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego w składzie Julia Dobińska, Zuzanna Cieślar, Patrycja Pełka wywalczyła wicemistrzostwo Polski, a mężczyźni w składzie Krzysztof Kaczkowski, Jakub Patyna, Mikołaj Górski zdobyli w tym turnieju brązowy medal.