Memoriał Rafała Sznajdera - relacja

data publikacji: 17 / 04 / 2019

W minioną sobotę, 13 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego 4c odbyła się czwarta edycja  Międzynarodowego Turnieju w szabli dziewcząt i chłopców ,, O Puchar Zagłębia – 4. Memoriał RAFAŁA SZNAJDERA.

W zawodach wzięło udział 174 zawodniczek i zawodników, z 19 polskich klubów oraz 4 klubów z Czech i Austrii. Zawody zostały rozegrane w 3 kategoriach wiekowych, w konkurencji dziewcząt i chłopców.

W najmłodszej kategorii dzieci wśród dziewcząt najlepsza okazała się Amelia Siwek z UKS MOS Będzin , która w finale pokonała 8-2 Elizę Bartosz z Dragona Łódź. Szóste miejsce zajęła Nadia Koch z TMS Zagłębie Sosnowiec.

Wśród chłopców w kategorii dzieci zwyciężył Franciszek Kossut z Grodziskiego Klubu Szermierczego, który w finale pokonał 8 – 4 Krzysztofa Więcha z UKS Szabla Ząbki. Miejsce trzecie zajął Bartosz Hudy TMS Zagłębie Sosnowiec oraz Jan Venclik ze Slezana Opawa.

W kategorii młodzik zwyciężyła Aniela Kozłowska z UKS Hajduczek Olsztyn, która w finale pokonała 12 – 9 Emilię Habryn z TMS Zagłębie Sosnowiec, trzecie miejsce zajęła Julia Pilewska z TMS Zagłębie Sosnowiec oraz Sonia Kazanecka z Dragona Łódź. Miejsce 7 zajęła Karolina Hofman z TMS Zagłębie Sosnowiec, a ósmą lotatę Marta Aksamit z ZKS Sosnowiec.

Wśród chłopców w kategorii młodzik pierwsze miejsce zajął Szymon Sulewski z UKS 13 Białystok, który w finale pokonał 12-9 Oskara Kusaka z UKS Hajduczek Olsztyn. Trzecie miejsce zajął Bartosz Marker z TMS Zagłębie Sosnowiec oraz Maksymilian Brosch z ZKS Sosnowiec.

W kategorii junior młodszy wśród dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Porada z TMS Zagłębie Sosnowiec, która w finale pokonała 15 -14 Julię Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Lenkiewicz z TMS Zagłębie Sosnowiec i Natalia Gałecka z AZS AWF Warszawa. Piątą lokatę zajęła Paulina Porada, a na siódmej pozycji zakończyła zawody Klaudia Kozieł. Obie zawodniczki z TMS Zagłębie Sosnowiec.

Wśród chłopców w kategorii junior młodszy zwyciężył Oskar Peliński z ZKS Sosnowiec, który w finale pokonał 15-13 Rafała Gałeckiego z AZS AWF Warszawa.

Organizatorem zawodów było Towarzystwo Miłośników Szermierki- ZAGŁĘBIE w Sosnowcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, Prezydenta Dąbrowy Górniczej Marcina Bazylaka oraz Burmistrza Miasta Czeladzi Zbigniewa Szaleńca.