III Puchar Polski Juniorów w szabli za nami

data publikacji: 19 / 11 / 2018

W zawodach, które odbyły się w sobotę, 17 listopada 2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego 4c wzięło udział 37 zawodniczek i 62 zawodników, reprezentujących 16 klubów szermierczych. Sosnowieckie kluby, czyli Zagłębiowski Klub Szermierczy oraz Towarzystwo Miłośników Szermierki Zagłębie Sosnowiec reprezentowane były przez 11 zawodniczek i 7 zawodników.

W kategorii kobiet zwycięstwo odnisła Urszula Kurzyna z UKS 13 Białystok, pokonując w walce finałowej 15:14 Julię Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Miejsce trzecie zajęły Natalia Nowinowska z KKSZ Konin i Zuzanna Lenkiewicz reprezentująca TMS Zagłębie Sosnowie. Piąta lokata przypadła w udziale Zuzannie Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, miejsce szóste zajęła Marta Okine z KS Karabela, siódme – Roksana Bartosz z klubu Dragon Łódź, a ósme miejsce należało do Agaty Marciniak z O.Ś. AZS Poznań.

W kategorii mężczyzn najwyższe miejsce na podium wywalczył Jakub Broniszewski reprezentujący MUKS Victor Warszawa, pokonując w finale 15:13 Cezarego Białeckiego - reprezentanta tego samego klubu. Trzecie miejsce należało również do zawodnika MUKS Victor Warszawa – Piotra Szczepanika, a także do wychowanka AZS AWF Warszawa - Franciszka Nowaka. Miejsce piąte i szóste zajęli wychowankowie KKSZ Konin - Olaf Stasiak oraz Dominik Płusa. Zawodnik Zagłębiowskiego Klubu Sportowego – Marcin Lipiński uplasował się na siódmym miejscu, finałową ósemkę zamykał Piotrowi Suskiemu, reprezentującemu również ZKS.

Nagrody oraz pamiątkowe statuetki zwycięzcom turnieju w obu kategoriach wręczyli – Pani Beata Rak – pełniąca funkcję Prezesa Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego oraz Prezesa Śląskiego Związku Szermierczego, Pan Krystian Fajkis – członek Zarządu Polskiego Związku Szermierczego oraz Dyrektor MOSiR Sosnowiec – Pan Jerzy Górak.

Zawody III Pucharu Polski Juniorów w szabli zamknęły cykl zawodów pucharowych w bieżącym roku.