Hokeiści dla Tobiasza

data publikacji: 02 / 04 / 2019

W niedzielę, 31 marca na tafli sosnowieckiego stadionu zimowego rozegrany został wyjątkowy mecz. Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich wspierana przez Stowarzyszenie Zawodników Hokeja na Lodzie stanęła do walki przeciwko drużynie Zagłębia Sosnowiec. Nie było to jednak jedynie towarzyskie spotkanie, a jego celem było zebranie funduszy na rehabilitację jednego z wychowanków Zagłębia Sosnowiec – Tobiasza Bernata. Zawodnik ten w 2018 roku podczas meczu sparingowego uległ bardzo poważnej kontuzji, która wykluczyła go z udziału w dalszej sportowej rywalizacji. Tobiasz był obecny podczas niedzielnego meczu i ze wzruszeniem dziękował swoim przyjaciołom za pomoc i zroganizowanie tej pięknej akcji. Podczas swojego krótkiego przemówienia wychowanek Zagłębia powiedział między innymi, że dzięki niej miał szansę znów poczuć się jak zawodnik. Wszyscy koledzy z macierzystej drużyny Tobiasza wystąpili w koszulkach z numerem 5, czyli numerem, z którym w klubowych barwach występował bohater niedzielnego meczu.

Podczas wydarzenia licytowano przedmioty i gadżety sportowe. Najwyższą kwotę wylicytowano za koszulkę Arona Chmielewskiego – wychowanka Stoczniowca Gdańsk. W sumie zgromadzono aż 10 000 zł, drugie tyle wpłacili natomiast darczyńcy zbierający fundusze na portalu zrzutka.pl.

Wynik meczu rozegranego w minioną niedzielę można uznać za iście hokejowy, drużyny zremisowały bowiem 7:7. Tobiaszowi Bernatowi życzymy tego, aby te dwie siódemki były dla niego dobrą wróżbą na przyszłości i aby jak najszybciej wrócił on do pełni zdrowia. Trener Zagłębia Sosnowiec – Marcin Kozłowski zadelkarował, że na Bernata czeka już miejsce w składzie sztabu szkoleniowego sosnowieckiej drużyny.

 

Poleć znajomemu