Finał WOŚP w Sosnowcu

data publikacji: 10 / 01 / 2018

WOŚP 2018 – 14 STYCZEŃ – SOSNOWIEC- BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

plakat.jpg (2018-01-10 10:20:09)

Już 14 stycznia 2018 roku – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Sosnowcu! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Sosnowca i nie tylko do wzięcia udziału w tym jakże szczytnym wydarzeniu. Zapowiada się wyjątkowy dzień, pełen wrażeń.

Duża scena WOŚP stanie na Górce Środulskiej i to właśnie tam będą czekać na uczestników Akcji największe atrakcje. Specjalnie z tej okazji na sosnowieckiej scenie zagrają Grzegorz Hyży i Anita Lipnicka. Będzie także pokaz laserów przy akompaniamencie zespołu Another Pink Floyd, pokazy służb ratowniczych, akcje informacyjno-edukacyjne oraz licytacje na rzecz WOŚP. Oficjalnie finał Akcji rozpocznie się na Górce o godz. 15:00, a poprowadzi go tradycyjnie Piotr Zawadzki, aktor Teatru Zagłębia.

Akcję WOŚP świętować będzie nie tylko Górka Środulska. Równie dużo będzie się działo na tzw. małej scenie w Hali Widowiskowo-Sportowej na Zagórzu. Tam imprezy związane z WOŚP rozpoczną się już o godz. 9.00 Latającą Akademią Udzielania Pierwszej Pomocy. Będzie można nauczyć się udzielania pomocy od specjalistów z tego zakresu. W strefie zdrowia znajdziemy też konsultacje lekarskie, naukę mycia zębów dla najmłodszych, konsultacje dietetyczne, kosmetyczne, pielęgnację ciała, makijaż. Będzie też strefa artystyczna, budowanie kolorowych latawców, warsztaty kulinarne dla dzieci, występy magików, zespołów muzycznych i tanecznych. Gwiazdą wieczora będzie Bartek Wrona. Zorganizowano także strefę sportową. Będą tam turnieje e-sportowe (Counter Strike, LOL), pokazy boksu - Cezarego Podrazy z podopiecznymi. Będą też pokazy karate z udziałem mistrza Europy w Kumite - Eugeniusza Dadzibuga. Nie zabraknie pokazów capoeiry, szermierki, tańca towarzyskiego, akrobatyki.

Akcja WOŚP organizowana będzie także na Stawikach. O godzinie 11. odbędzie się tam zorganizowany przez Stowarzyszenie Harpagan oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu czwarty sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą”. Medale otrzyma pierwszych 150 osób. Dochód z opłaty wpisowej w całości przeznaczony zostanie na WOŚP.

Warto podkreślić, że Sosnowiec jest jednym z dziewięciu miast w województwie, w których będzie się odbywała transmisja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w telewizji TVN.

Celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 roku jest pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa śląskiego Orkiestra będzie też wspierać i promować działania województwa na rzecz seniorów. W skład komitetu organizacyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu wchodzą: Piotr Zawadzki, Dorota Prynda, Ewelina Stasik oraz Zbyszko Miska.

Atrakcyjny program, wspaniali goście i niezmiernie szczytny cel - Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do Sosnowieckiej Akcji WOŚP.

Poleć znajomemu