Finał WOŚP w Sosnowcu

data publikacji: 08 / 01 / 2019

Wielkimi krokami zbliża się niezwykłe wydarzenie, w którym tradycyjnie już udział weźmie również nasze Miasto. 13 stycznia odbędzie się 27. Finał WOŚP, a ponieważ Sosnowiec został partnerem WOŚP, w tym wyjątkowym dniu na antenie telewizyjnej zagoszczą także transmisje z sosnowieckiego sztabu Orkiestry.

WOŚP 3.png (2019-01-08 13:37:21)

Tym razem fundusze gromadzone będę po to, aby móc zakupić specjalistyczny sprzęt dla szpitali dziecięcych, które posiadają oddziały z tzw. II i III stopniem referencyjności, czyli mającymi możliwość przeprowadzenie specjalistycznej diagnozy oraz mogącymi nieść pomoc najciężej chorym dzieciom. 

Główne wydarzenia tego dnia odbywać się będą na Górce Środulskiej. Tam, już o 15.30 rozpoczną się koncerty, a na scenie pojawią się m.in. zespoły Afromental oraz Pokahontaz. Poza tym, nie zabraknie też choćby pokazów służby ratowniczych, pokazów off-road czy prezentacji samochodów wojskowych, sportowych i zabytkowych. Z Górki wysłane zostanie także "światełko do nieba", wieczór zwieńczy pokaz świetlnych iluminacji, a publiczność wypuści w niebo tysiące baloników napełnionych helem.

Z kolei w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Br. Mieroszewskich już od godz. 10.00 uczestniczyć będzie można w przygotowanych atrakcjach. Hala podzielona zostanie na strefę zdrowia, artystyczną oraz sportową. Zaplanowano pokazy, szkolenia i zajęcia, np. szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Na chętnych czekać będzie również bawialnia, fotobudka, kiermasze oraz największa puszka w Polsce, do której będzie można wrzucić swoje datki. Gwiazdą wieczoru będzie K2 – Kadewua.

Ponadto, tego dnia w Sosnowcu zorganizowana zostanie Pierwsza Wielkoorkiestrowa Gra Miejska, czyli podchody w wersji współczesnej, w formie spaceru tematycznego łączącego w sobie cechy gier RPG, happeningu i flash mobów. Zespoły, które chciałyby wziąć udział w Grze Miejskiej mogą zgłaszać się przed startem w Hali przy ul. Br. Mieroszewskich, lub wysyłając swoje zgłoszenia drogą elektroniczną, na adres: lo9@sosnowiec.edu.pl. Na zwycięzców czekają nagrody!

Niedzielę można będzie spędzić również angażując się w aktywność sportową. Stowarzyszenie Harpagan już po raz piąty stanie się organizatorem biegu po nazwą "Policz się z cukrzycą". Bieg ten popularyzuje wszelkie działania związane z walką z cukrzycą oraz takie, które dostarczają wiedzy na temat tej często występującej choroby.

Najważniejsze tego dnia będzie jednak zbieranie pieniędzy, które wspomogą zakup sprzętu ratującego życie dzieci. W Sosnowcu, oprócz zasilenia puszek wolontariuszy WOŚP będziemy mieć również okazję wylicytowania m.in. 10-miesięcznego karnetu do Muzy, a także jedynego, wyjątkowego występu zespołu Silver Dance wraz z Panem Prezydentem Sosnowca, Arkadiuszem Chęcińskim.

Zachęcamy Państwa do spędzenia czasu z Orkiestrą w tę absolutnie wyjątkową niedzielę.

WOŚP serduszko.png (2019-01-08 13:57:00)

Poleć znajomemu