Everest w Sosnowcu po raz drugi.

data publikacji: 29 / 04 / 2019

Większość z nas lubi mierzyć się w życiu z różnymi wyzwaniami. Dlatego też zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w wyjątkowej imprezie sportowej, która odbędzie się 11 maja na terenie Górki Środulskiej i która dla wielu może stanowić niewątpliwą próbę sił. Po raz drugi organizowane tam wtedy będzie wydarzenie "Everest w Sosnowcu".

 everest 2.jpg (2019-04-29 08:54:56)

Wspinając się po stoku Górki Środulskiej zdobyć będzie można cztery góry, w tym tytułowy Everest. Aby zdobyć szczyt najwyższej góry świata trzeba będzie aż 85 razy wejść na Górkę Środulską. Poza tym, można będzie również podjąć próbę pobicia zeszłorocznego rekordu ilości wejść, który wyniósł 134 wejścia. Dla osoby, która tego dokona organizatorzy przygotowali nagrodę pieniężną.

Biuro zawodów w dniu imprezy czynne będzie od godziny 6:00, natomiast wspinaczkę rozpocząć będzie można o godzinie 8:00. Na zdobycie Everestu zawodnicy będą mieli 10 godzin, a na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal.

strona 2.jpg (2019-04-29 08:54:59)

Równolegle odbywać się będzie także wydarzenie dedykowane najmłodszym, czyli Everest Junior. Dzieci będą mogły sprawdzić swoje możliwości i zdobywać górskie szczyty na małym stoku Górki Środulskiej. Oprócz typowo sportowych aktywności dla osób biorących udział w imprezie organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje, w tym: zabawy, animacje, malowanie buziek, konkursy z nagrodami. Będzie również sposobność do zapoznania się z ofertą sosnowieckich klubów sportowych i klubów fitness oraz obejrzenia przygotowanych przez nie na tę okoliczność prezentacji.Serdecznie zapraszamy Państwa do spędzenia majowego weekendu w górach bez konieczności wyjeżdżania z miasta!

Poleć znajomemu