Everest w Sosnowcu

data publikacji: 10 / 05 / 2018

W dniu 12 maja 2018 roku na terenie Górki Środulskiej będzia miało miejsce niezwykłe wydarzenie - Everest w Sosnowcu.

grafika_strona.jpg (2018-02-08 14:45:56)

Jesteś miłośnikiem gór, wspinaczki lub po prostu lubisz przygody? Jeśli tak, to już niebawem możesz bez wyjeżdżania z Sosnowca zdobyć najwyższą górę Świata – Mount Everest. A to wszystko będzie możliwe dzięki wydarzeniu o nazwie „Everest w Sosnowcu”, który odbędzie się 12 maja 2018 roku, na Górce Środulskiej. Co trzeba zrobić by zdobyć Everest? Wystarczy 85 razy wejść na Górkę Środulską.

Pomysłodawcy całej imprezy przekonują, że każdy z uczestników może wejść na szczyt tyle razy, na ile pozwolą mu siły. Każdy może wchodzić na górkę swoim własnym tempem. Przewidywany czas trwania imprezy to 12 godzin. Zapisy na to wydarzenie już ruszyły.

12 maja 2018 roku na Górce Środulskiej zdobyć można będzie nie tylko Mount Everest, ale także inne szczyty – Kilimandżaro czy też Rysy. Aby pokonać wysokość Kilimandżaro, należy wspiąć się na szczyt Górki Środulskiej 67 razy. Z kolei tatrzańskie Rysy to równowartość 23 środulskich szczytów.

Warto wspomnieć o tym, iż część uczestników na sosnowiecki Everest będzie szła w konkretnej intencji. Niektórzy wspinacze połączą wyprawę ze zbiórką pieniędzy na chore dzieci. Będzie też okazja wesprzeć znanego w środowisku miłośnika gór, który również ma zdrowotne problemy. Tego dnia planowane są również górskie wyprawy dla dzieci. Mogą one zdobyć na przykład Łysicę - najniższą z Koron Gór Polskich. Każdy zatem uczestnik znajdzie w tym dniu coś w sam raz dla siebie i swoich możliwości.

Z pewnością zapowiada się ciekawa przygoda na naszej sosnowieckiej górze. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Przewidziano ok. 300 miejsc. Osoby zainteresowane już teraz mogą zacząć przygotowywać się do akcji:)

Zapisy na stronie: http://www.pomiaryczasu.pl/registration/everest_w_sosnowcu/

Szczegóły: https://www.facebook.com/EverestwSosnowcu/

Plan organizacyjny zawodów
• Otwarcie biura zawodów 6:00
7:30 Rozgrzewkę poprowadzi fizjoterapia Justyna
• Rejestracja zawodników 6:00-12:00
• Zamknięcie trasy 20:00 (o ile zawodnicy nie skończą wcześniej)
PRZEBIEG ZAWODÓW
• Zawody trwają 12 h zawodnicy pokonują pętlę 500 m na dużym stoku górki (prawą stroną wbiegamy, lewą zbiegamy)
• W każdej chwili zawodnik może zejść z trasy informując o tym sędziego który znajduje się na starcie, oraz wrócić z powrotem na trasę w czasie trwania zawodów.
• Na trasie będzie znajdował się bufet z napojami i drobnymi przekąskami typu owoce ciastka batony itp.(napoje izotoniczne na bazie herbaty i owoców wykonywane przez Zakątek Inicjatyw)
• Na starcie trasy będzie znajdować się namiot gdzie zawodnicy będą mogli zostawić swoje podręczne rzeczy.
• Każdy z zawodników otrzyma kupon na 1 ciepły posiłek (wydawany od około 13:00)
• 16:00 losowanie nagród z pośród obecnych zawodników. Osoby będące wtym czasie na trasie nagrodę otrzymają po skończeniu zawodów.

Poleć znajomemu