Doskonały występ szermierzy ZKS

data publikacji: 18 / 01 / 2019

W dniach 12 i 13 stycznia 2019 roku w Wołominie pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szabli. Złoty medal w szabli kobiet zdobyła wychowanka Zagłęgiowskiego Klub Szermierczego - Zuzanna Cieślar, a brązowy jej młodsza siostra, zawodniczka tego samego klubu - Julia Cieślar. Obydwie szablistki spotkały się w półfinale i była to ciężka siostrzana potyczka. Finał należał do Zuzanny, która nie dając sznas Urszuli Kurzynie z Białegostoku pokonała ją 15-7.

W szabli mężczyzn brązowy medal zdobył Marcin Lipiński. W szerokim szermierczym finale zameldował się jeszcze Oskar Peliński na miejscu 7 oraz Piotr Sosulski, który zajął 8 pozycję.

Wisienką na torcie był drugi dzień mistrzostw czyli turnieje drużynowe. Dziewczyny z Sosnowca były nie do zatrzymania i w finale pokonały faworyzowany KKSZ Konin 45-40 zdobywając tym samym złoty medal. Sosnowiczanki startowały w następującym składzie: Zuzanna Cieślar, Julia Cieślar, Marta Ziomek. Druga bardzo młoda drużyna dziewcząt po wygranej z AZS Poznań skończyła zawody na dobrym 8 miejscu.Skład tej drużyny to Kalina Kordel, Amelia Sałata, Sandra Strejczyk.

Drużyna męska w składzie: Marcin Lipiński, Oskar Peliński, Piotr Sosulski i Rafał Ziarnowski pewnie dotarłą do ścisłego finału gdzie przegrała z MUKS Warszawa 45-36 zdobywając srebrny medal. O krok od medalu była druga drużyna Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, która w ćwierćfinale przegrała zaledwie jednym trafieniem 44-45 z AZS-AWF Warszawa zdobywając piąte miejsce. Skład drużyny stanowili zawodnicy: Mikołaj Górski, Ksawery Czajkowski, Łukasz Filipek, Dawid Kopeć. ZKS Sosnowiec zdecydowanie wygrał całą klasyfikacje medalową i punktową tych mistrzostw. Trenerami ekipy byli: Leszek Chłosta, Grzegorz Dominik,Tomasz Dominik, Michał Kochan.

Zawodnicy ZKS skupią się teraz na przygotowaniach do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.