Dominacja szablistek TMS Zagłębie Sosnowiec

data publikacji: 13 / 06 / 2018

W miniony weekend w Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli dziewcząt i chłopców.

Zawodniczki Towarzystwa Miłośników Szermierki – Zagłębie Sosnowiec nie były zbyt gościnne dla rywalek, zajmując w turnieju indywidualnym całe podium. Zwyciężyła Zuzanna Lenkiewicz, która z finale pokonała Zuzannę Poradę 12-10. Brązowe krążki zdobyły Paulina Porada i Emilia Habryn.

W konkurencji drużynowej zawodniczki TMS ZAGŁĘBIE również nie dały szans rywalkom. Drużyna walcząca w składzie: Zuzanna Lenkiewicz, Zuzanna Porada, Paulina Porada, Emilia Habryn pokonała w finale zespół Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 36-25. Drużyna ZKSu Sosnowiec walczyła w składzie: Amelia Sałata, Gabriela Wójcik, Kalina Kordel . W konkurencji chłopców zwyciężył Marcel Broniszewski z MUKS Victor Warszawa, a w konkurencji drużynowej zespól KKSz Konin.