3. Memoriał Rafała Sznajdera - relacja

data publikacji: 16 / 04 / 2018

W minioną sobotę, 14 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego 4c odbyła się trzecia edycja  Międzynarodowego Turnieju w szabli dziewcząt i chłopców ,, O Puchar Zagłębia – 3. Memoriał RAFAŁA SZNAJDERA”.

W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 206 zawodników i zawodniczek, z 17 klubów polskich oraz reprezentanci z Czech i Austrii. Zawody zostały rozegrane w 3 kategoriach wiekowych, w konkurencji dziewcząt i chłopców.

W najmłodszej kategorii dzieci wśród dziewcząt najlepsza okazała się Zofia Pieniążek z TMS Zagłębie Sosnowiec, która w finale pokonała 8-1 Alicję Swobodę również TMS Zagłębie Sosnowiec.

Wśród chłopców w kategorii dzieci zwyciężył Kacper Pękala z UKS Ząbki, który w finale pokonał Lumira Krala z Czech 8-5, miejsce ósme zajął Bartosz Hudy TMS Zagłębie Sosnowiec.

W kategorii młodzik zwyciężyła Zuzanna Porada z Towarzystwa Miłośników Szermierki Zagłębie w Sosnowcu, która w finale pokonała koleżankę klubową Zuzannę Lenkiewicz 12-9, trzecie miejsce zajęła Paulina Porada TMS Zagłębie Sosnowiec oraz Kalina Kordel z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, 6 i 7 miejsce zajęły Emilia Habryn i Aleksandra Szweda, obie zawodniczki z TMS Zagłębie Sosnowiec.

Wśród chłopców w kategorii młodzik pierwsze miejsce zajął Philip Holubec z Czech, który w finale pokonał 12-11 Marcela Broniszewsnkiego z MUKS Victor Warszawa, 5 miejsce wywalczył Szymon Kołtun z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.

W kategorii junior młodszy wśród dziewcząt zwyciężyła Juli a Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, która w finale pokonała 15-11 Weronikę Waleriańczyk z KKSz Konin, 6 miejsce zajęła Ewa Zając, a miejsce ósme Klaudia Kozieł z obie zawodniczki z Towarzystwa Miłośników Szermierki- ZAGŁĘBIE w Sosnowcu.

Wśród chłopców w kategorii junior młodszy zwyciężył Marek Weiss z KKSz Konin, który w finale pokonał 15-13 Krzysztofa Rychtę z MUKS Victor Warszawa, 3 miejsce zajął Ksawery Czajkowski, a miejsce ósme wywalczył Oskar Peliński, obaj zawodnicy reprezentujący Zagłębiowski Klub Szermierczy.

Organizatorem zawodów było Towarzystwo Miłośników Szermierki- ZAGŁĘBIE w Sosnowcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, Prezydenta Dąbrowy Górniczej Zbigniewa Podrazy oraz Burmistrza Miasta Czeladzi Zbigniewa Szaleńca.