15tka z Katowic do Sosnowca

data publikacji: 22 / 08 / 2018

Tegoroczna 15tka z Katowic do Sosnowca to już czwarta edycja biegu ulicznego na dystansie 15km ściśle związanego z linią tramwajową numer 15, która od 1931 roku łączy Śląsk z Zagłębiem. Bieg odbędzie się 8 września w sobotę, jako wydarzenie w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

na strone 2.png (2018-08-22 14:03:25)

Zawodnicy wystartują o godzinie 14.00 z katowickiego Placu Szewczyka, skąd wzdłuż linii tramwajowej 15 pobiegną do Sosnowca. Meta usytuowana będzie pod Halą Widowiskowo-Sportową na ul. Żeromskiego. Biegnąc, mijać będą charakterystyczne elementy trasy: Galerię Katowicką, Katowicki Rynek, Zajezdnię Tramwajową Zawodzie, Katowickie Wodociągi, Stawiki już w Sosnowcu, Dworzec Kolejowy Sosnowiec, Pałac i Park Dietla.

Każdy biegacz w pakiecie startowym otrzyma koszulkę techniczną, a na Mecie wodę i posiłek regeneracyjny. Wszyscy , którzy ukończą zmagania w regulaminowym czasie 135 minut zostaną nagrodzenie pamiątkowymi medalami. Poza klasyfikacją Generalną kobiet i mężczyzn Regulamin przewiduje 4 kategorie wiekowe dla pań i 5 dla panów, trzy najlepsze osoby we wszystkich kategoriach zostaną nagrodzone pucharami i nagrodami rzeczowymi. Podobnie jak podczas edycji wcześniejszych Miasta Sosnowiec i Katowice nagrodzą swoich najlepszych mieszkańców. Biuro Zawodów będzie czekało na biegaczy 7 i 8 września w Galerii Katowickiej. Regulamin i druk zgłoszenia dostępne są na stronie www.biegpietnastka.pl

Mieszkańców Sosnowca na Start do Katowic przywiozą tramwaje linii 15, a Katowiczanie po Mecie w Sosnowcu będą mogli nimi wrócić do domu.

Poza propagowaniem zachowań proekologicznych, zdrowego trybu życia i komunikacji publicznej bieg 15tka z Katowic do Sosnowca ma na celu integrację mieszkańców Zagłębia i Śląska, a uczestnicy udowadniają, że możemy przekraczać granice, bez paszportów ;)

Organizator M Event, Partnerzy: Tramwaje Śląskie, KZK GOP, Miasto Sosnowiec, Miasto Katowice, MOSiR Sosnowiec, Galeria Katowicka, Katowickie Wodociągi, XIV LO w Katowicach.

UWAGA

w związku z organizacją biegu w dniu 8 września 2018 roku w godzinach 14.30 - 16.00 przewidywane są utrudnienia w ruchu na ścieżce rowerowej wokół akwenu wodnego "Stawiki" 

Poleć znajomemu