IV Memoriał R. Sznajdera

data publikacji: 09 / 04 / 2019

W najbliższą sobotę, 13 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego 4c odbędzie się czwarta edycja zawodów szermierczych organizowanych pod nazwą „Międzynarodowy Turniej w szabli dziewcząt i chłopców. Puchar Zagłębia – IV Memoriał R. Sznajdera”.

 R. Sznajder.jpg (2019-04-09 09:16:26)

Uroczyste otwarcie zawodów będzie miało miejsce o godzinie 11:00, a walki finałowe odbędą się o godzinie 16:00. Wstęp na zawody jest nieodpłatny.

Turniej organizowany przez Towarzystwo Miłośników Szermierki ma na celu upamiętnienie postaci Rafała Sznajdera – urodzonego w Będzinie wspaniałego szablisty i pasjonata sportu. Ten zmarły w 2014 roku sportowiec był wychowankiem szermierczego „Zagłębia”, trzykrotnym olimpijczykiem, który zapisał na swoim koncie również cztery medale mistrzostw świata oraz dwa medale mistrzostw Europy. Sznajder był także wielokrotnym mistrzem Polski, a po zakończeniu kariery pełnił funkcję członka Polskiego Związku Szermierczego oraz wiceprezesa Towarzystwa Miłośników Szermierki. Przez władze Sosnowca został trzykrotnie wybrany sportowcem roku.

Przypomnijmy, iż w 2014 roku Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego 4c nadano imię Rafała Sznajdera oraz odsłonięto wtedy poświęconą mu pamiątkową tablicę. Na uroczystości obecna była mama szablisty, która przekazała wtedy trofea sportowe syna. Znajdują się one w ufundowanej przez jednego z członków TMS gablocie, którą odsłonięto w pierwszą rocznicę śmierci szermierza

I Memoriał im. R. Sznajdera odbył się w 2016 roku, w tym roku szermierze upamiętnią osobę Rafała Sznajdera po raz czwarty. Zachęcamy Państwa do przyjścia w sobotę do hali przy ul. Żeromskiego i dopingowania młodych sportowców w toczonych przez nich w tych szczególnych okolicznościach pojedynkach.

Poleć znajomemu