Mistrzostwa Polski Juniorów w hokeju na lodzie

data publikacji: 26 / 03 / 2019

W minioną niedzielę w Sanoku odbył się finał Mistrzostw Polski Juniorów w hokeju na lodzie.

Niestety, sosnowiecka drużyna Zagłębia Sosnowiec nie miała w zawodach tych szczęścia i po przegranym z JKH GKS Jastrzębie meczu o brąz ostatecznie zajęła miejsce tuż za podium. Złoty medal przypadł natomiast w udziale drużynie UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, która w finale rozgromiła zespół Stoczniowca Gdańsk wynikiem 6:1. To tym większy powód do radości dla hokeistów sanockich "Niedźwiadków", że medal zdobyli oni grając na macierzystej arenie i przed przychylną sobie publicznością. Podczas finałowego pojedynku aż 2500 kibiców dopingowało obie drużyny do walki.

Z Sanoka zespół Zagłębia Sosnowiec nie wyjechał jednak bez żadnych zdobyczy. Najlepszym bramkarzem turnieju został bowiem uznany zawodnik naszej juniorskiej drużyny - Marcel Kotuła, któremu serdecznie gratulujemy zdobytego tytułu.