Narodowy Dzień Sportu

data publikacji: 08 / 06 / 2015

Narodowy Dzień Sportu

Rysunek1.jpg (2015-06-08 11:56:35)

Gmina Sosnowiec przystąpiła do udziału w III edycji Narodowego Dnia Sportu 2015, który odbędzie się 3 października 2015 roku. Projekt realizuje Fundacja Zwalcz Nudę przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki we współpracy z gminami, stowarzyszeniami i firmami oraz organizacjami, które swoją ofertą zachęcają do uprawniania sportu powszechnego.

Narodowy Dzień Sportu jest ogólnopolskim wydarzeniem, którego nadrzędnym celem jest popularyzacja sportu amatorskiego poprzez umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych zajęć, treningów, imprez sportowych.

Za realizację NDS na terenie miasta Sosnowca jest odpowiedzialny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zadaniem MOSIR jest opracowanie oferty nieodpłatnych zajęć sportowych i zgłoszenie jej do programu ogólnokrajowego NDS oraz realizacja zgłoszonych propozycji. Z naszej oferty uczestnictwa w nieodpłatnych zajęciach sportowych może skorzystać każda osoba, która zarejestruje się przez stronę www.narodowydziensportu.pl i otrzyma potwierdzenie uczestnictwa.

Do projektu NDS mogą włączyć się także inne podmioty.

Zachęcamy sosnowieckie palcówki oświatowe, stowarzyszenia sportowe, kluby i podmioty komercyjne z terenu miasta do rozważenia możliwości przyłączenia się do organizacji NDS na terenie Sosnowca. Wystarczy zorganizować dowolne wydarzenie sportowe w dniu 3 października 2015 roku i w terminie do 26 czerwca przesłać formularz zgłoszeniowy z jego opisem na adres sport3@mosir.sosnowiec.pl. Otrzymane zgłoszenia przekażemy głównemu organizatorowi NDS w celu umieszczenia Państwa propozycji w ogólnopolskiej bazie promowanych wydarzeń lokalnych, organizowanych w ramach projektu Narodowego Dnia Sportu. Formularz zgłoszeniowy poniżej.

Serdecznie zapraszamy do współpracy przy organizacji NDS w Sosnowcu.

Poleć znajomemu