Kompleks Rekreacyjno-Sportowy przy ul. 3-go Maja 51

Kompleks Rekreacyjno-Sportowy ul. 3 Maja

Obiekt usytuowany jest na terenie Parku Środula, między dwoma, najliczniejszymi pod względem ilości mieszkańców, dzielnicami miasta - Środulą i Zagórzem. Powstał w ramach programu rewitalizacji terenów pokopalnianych, poprzez likwidację hałdy byłej kopalni Sosnowiec w 2006 roku. Do jego budowy zużyto około miliona metrów sześciennych ziemi. Początkowo teren obiektu był wydzierżawiony prytanemu podmiotowi, a w grudniu 2010 r. został przejęty przez Gminę Sosnowiec i do chwili obecnej konsekwentnie jest modernizowany. Pozostaje do dyspozycji mieszkańców przez cały rok.

Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa pozostają trzy stoki: jeden duży i dwa mniejsze. Pomyślano też o szkółce narciarskiej dla początkujących oraz o wypożyczalni i serwisie sprzętu.

Charakterystyka wyciagów:

  • orczykowy - długość 450 m (różnica wysokości 50 m), przepustowość 840 osób na godzinę,
  • orczykowy - długość 300 m (różnica wysokości 50 m),
  • orczykowy - długość 150 m (różnica wysokości 50 m).

Aktualne warunki panujące na stoku można sprawdzić dzięki kamerce internetowej - zobacz.

Cennik.pdf

Cennik.pdf / rozmiar: 54.51 kb

Informacji udziela kierownik obiektu:

Adam Gil
tel. (32) 291 00 04
tel. kom. 506 808 813
e-mail: stok@mosir.sosnowiec.pl

Poleć znajomemu

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Narciarstwo zjazdowe ( Rekreacja dla każdego )

Zapraszamy na stok narciarski. Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa oddajemy dwa wyciągi na małym stoku i jeden na dużym.

 Uwaga: ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne wyciągi na stoku małym i dużym są wyłączone z użytkowania. Za utrudnienia przepraszamy.